Світова літетература

ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ / Світова літетература
на головну мапа сайту контакти

І семестр 8 клас 

ІІ семестр 8 клас 



Творцем терміну «світова література» офіційно вважають Йоганна Вольфганга фон Гете, який у 1827 році вжив німецький вислів Weltliteratur. Але концепція терміну набагато старша (Вольтер, Віко, Лейбніц). Однак саме Гете вперше зауважує, що різні національні літератури базуються на загальних людських цінностях, тому, незважаючи на існуючі відмінності між ними, залишаються нерозривно пов'язаними. В ширшому значенні цей термін означає всю літературу, створену в будь-якій точці світу від початку існування людської цивілізації. У вузькому сенсі — це узагальнена концепція літератур, створених різними мовами, які класифікуються так: Європо-орієнтована література, література за жанрами, література континентів, література націй, і так далі

І семестр 9 клас

ІІ семестр 9 клас

Основні тенденції розвитку світової літератури ІІ половини ХІХ століття.У цей період відбувається гострий конфлікт між протилежними тенденціями. Загальний художній занепад проявляється вже у творчості письменників-натуралістів.(див.натуралізм).До 60-70 років відноситься виникнення імпресіонізму у Франції, згодом в Німеччині та інших країнах.(див.імпресіонізм). Першими власне декадентськими течіями є символізм, батьківщиною якого була Франція 70-80 рр, і естетизм, що оформився в Англії 90-х.(див.символізм)Естетизм - течія, якій притаманний культ витонченої краси. Його прибічники гуртувалися навколо журналу "Жовта книга" (1894-97), висуваючи гасло "мистецтво заради мистецтва".

І семестр 10 клас

ІІ семестр 10 клас

Головною метою вивчення предмета «Світова література» в загальноосвітніх навчальних закладах євиховання в молодівисокоїчитацькоїізагальноїкультури, естетичного смаку шляхом залучення їїдо найвищих досягнень світовоїлітератури та культури, загальнолюдських інаціональних духовних цінностей.

І семестр  11 клас

ІІ семестр 11 клас

Звернення до найкращих зразків світової літератури дає всі підстави стверджувати: християнські засади упродовж століть були й залишаються фундаментом, основою цивілізації, культури й літератури зокрема. 

 І в ХIХ, і в ХХ століттях світова література в пошуках віри, ціннісних критеріїв та орієнтирів людського існування і прямо, й опосередковано звертається до християнства

КОЛІФКС 2007.
Всі права застережено.