Бібліотека

 
на головну мапа сайту контакти

Книга є могутньою силою, яка відіграє величезну роль у формуванні нової людини, всебічному розвитку особистості, освоєнні багатств духовної культури людства. Важливе місце у моральному вихованні молоді належить саме книзі.

Бібліотека у нашому ліцеї — одна з найважливіших ділянок роботи. Вона допомагає реалізувати державну програму національної освіти і виховання дітей, вирішує це завдання своїми методами і засобами у загальному плані навчально-виховного процесу ліцею і разом з педагогічним колективом

Ліцейська бібліотека є визнаним центром спілкування і духовності. Без неї неможливо сьогодні уявити навчання і виховання ліцеїстів, без неї неможлива освіта і самоосвіта педагогічних працівників, тому що і навчальний, і виховний процес у ліцеї починається саме з бібліотеки. Вона відіграє важливу роль в засвоєнні навчальної програми, організації виховної діяльності та дозвілля ліцеїстів.

Головна мета ліцейської бібліотеки – надання допомоги ліцеїстам і педагогам у забезпеченні їхніх інформаційних потреб. Реалізація цієї мети успішно здійснюється за умови грамотного планування всієї діяльності бібліотеки.

Головним завданням роботи бібліотеки  в закладі є виховання особистості  здатної до творчості, ініціативи, адаптованої до конкретного вибору свого місця в житті, яке є носієм кращих надбань національної та світової культури.

Основні завдання i напрямки діяльності бібліотеки:

-         сприяти навчально-виховному процесу;

-         вдосконалювати культуру читання ліцеїстів, прищеплювати навики самостійної роботи з книгою;

-         підвищувати методичну, педагогічну майстерність вчителів шляхом популяризації педагогічної літератури та інформації про неї;

-         виховувати бережливе ставлення до навчальних підручників;

-         сприяти відродженню національної свідомості та формувати духовність шляхом популяризації української книги, історії, фольклору, культури нашого народу і славетних земляків;

-         сприяти розвитку пізнавальних інтересів ліцеїстів, формувати читацькі потреби;

-         організовувати різноманітні навчально-виховні заходи пропаганди книги: книжково-ілюстративні виставки, літературний календар і огляди знаменних і пам’ятних дат, оформлення тематичних стендів і поличок з наочною інформацією;

-         проводити індивідуальну роботу з читачами з метою вивчення інформаційних потреб;

-         покращувати диференційоване обслуговування користувачів бібліотеки;

-         проводити роботу щодо організації книжкового фонду з урахуванням змін інтересів читачів та забезпечувати можливість найбільш повного й швидкого доступу до її інформаційних ресурсів.

Основні функції ліцейської бібліотеки:

- популяризація літератури;

- довідково-інформаційне обслуговування користувачів;

- всебічне сприяння підвищенню фахової, педагогічної майстерності вчителів, шляхом популяризації педагогічної літератури і надання інформації про неї;

- виховання в учнів інформаційної культури.

Напрямки діяльності бібліотеки

1.   Робота з бібліотечним фондом (поповнення, поновлення, підтримка у належному санітарно-гігієнічному стані та інше).

2.   Комплекс заходів щодо підтримки та розвитку культури читання.

3.   Бібліографічні уроки.

4.   Інформаційні ті інші огляди літератури (виставки, експозиції та інше…).

5.   Надання порад щодо навичок роботи з книгою.

6.   Навчально-виховні заходи щодо популяризації книги (театральні вистави).

7.   Інформаційна підтримка загальноліцейських заходів.

ПЛАН РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ на 2015/2016 н.р.

Із задоволенням можна працювати з книгою в залі, інтер'єр якого робить читання ще приємнішим. Ось і інтер'єр нашої бібліотеки стає все красивішим.  В нашій бібліотеці є книги на будь-який смак, є періодичні видання. Заходьте, і ви переконаєтеся, що і вам є що почитати!

Ліцейською бібліотекою також можна подорожувати, тільки в світі книг. Енциклопедії і довідники захоплюють ерудитів і інтелектуалів. А художня література систематизована за розділами, де можна вибрати детектив, фантастику, пригодницьку літературу, історичний роман. Одним словом, є література на різні смаки.

З кожним роком книжковий фонд поповнюється новою літературою, а від старих підручників не залишилося й сліду. Сьогодні книжковий фонд бібліотеки становить більше 8 тисяч книг. Змінився інтер'єр бібліотеки. Він став більш сучасним. Є необхідна бібліотечна техніка, комп'ютер.

Найактивніші читачі

КОЛІФКС 2007.
Всі права застережено.